Ekspozicija „Juozo Miltinio gyvenimas ir teatras“

Juozo Miltinio memorialinis butas nuosekliai vykdo kultūros paveldo sklaidos funkciją, ieško būdų, kaip šiuolaikiškai visuomenei pristatyti saugomas vertybes, kūrybiškai ir moderniai susieti paveldą ir šiuolaikines technologijas.

2018 m. įgyvendintas projektas „Režisieriaus palikimas – modernios visuomenės poreikiams“, Juozo Miltinio memorialiniame bute įrengta inovatyvi ir šiuolaikiška ekspozicija „Juozo Miltinio gyvenimas ir teatras“. Sukurtos transformuojamos erdvės įvairaus pobūdžio renginiams, patraukli edukacinė zona miesto bendruomenei ir miesto svečiams.

Ekspozicija kviečia prisiminti teatro istoriją, pažvelgti į Juozo Miltinio asmenybę, gyvenimą, teatre veikusią dramos studiją, pamatyti, kaip gimsta režisieriaus ir aktoriaus bendras kūrinys – spektaklis, netgi pačiam patirti aktoriaus emocinę būseną.

Ekspozicijos chronologinėje laiko juostoje pateikiamas režisieriaus Juozo Miltinio gyvenimas nuo gimimo iki jo atminimo įamžinimo. Ekspozicinės vitrinos atkuria režisieriaus Juozo Miltinio kūrybinę veiklą – atskleidžia pagrindinį jo teatro repertuarą.

Ekspoziciją papildo 2019 m. sukurtas ir įkomponuotas edukacinis pažintinis žaidimas „Miltinis ir jo teatro ženklai Panevėžyje virtualiai“. Virtualus, smagiai įtraukiantis žaidimas kviečia keliauti po Panevėžį ir ieškoti garsiojo režisieriaus bei jo teatro ženklų.